New items
Zielona Gwiazdka
Nadzieja w spiżarni ukryta
Mam na imię Walentyna
Cukiernica z fotografii T.1
Sekrety domu wśród róż
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Święto Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką – 25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś , najlepszy przyjaciel dzieci, ukochana maskotka na dobre i złe chwile, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu.
Z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Łososinie Dolnej odwiedziły dzieci z klasy I i II Szkoły Podstawowej w Łososinie Dolnej. Na dzieci czekał Miś Milutek, który zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. W czasie zajęć dzieci poznały historię pluszowego misia. Nie zabrakło misiowych konkursów i zagadek. W dalszej części spotkania dzieci miały możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, te szmaciane czy brunatne, ale również bohaterowie wielu książek. Na zakończenie spotkania dzieci rozkoszowały się słodkim poczęstunkiem, przysmakiem wszystkich misiów.

Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

Dzisiaj 8 listopada dzieci z przedszkola w Łękach odwiedziły naszą bibliotekę. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta.
Tematem spotkania było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką.
Dzieci dowiedziały się, jak należy szanować książki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. ”Jesienny bal w lesie” w formie teatrzyku Kamishibai.
Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie, kolorowe zakładki do książek.
Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów.