New items
Ocalone
Bibliotekarka z Paryża / Janet Skaslien Charles ; przełożyła Ewa Ratajczyk
Narzeczona nazisty
Jeszcze jedna szansa
Wszystkie kształty uczuć
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Narodowe Czytanie 2021- „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w Bibliotece Publicznej w Łososinie Dolnej

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Ma na celu promowanie literatury i kultury polskiej.
Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej po raz 6 włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie. Dotychczas czytaliśmy utwory , które wyszły spod pióra H. Sienkiewicza, Wł. Reymonta, Stefana Żeromskiego, B.Prusa, J. Słowackiego.
Tym razem czytaliśmy dramat Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej".
Przedstawiliśmy także scenkę opartą na motywach dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, której akcję przeniesiono w czasy współczesne, tym samym, pokazując uniwersalność terminu dulszczyzna.

www.youtube.com

„Delfinki” zakładają kartę biblioteczną.

3 września Biblioteka Publiczna w Łososinie Dolnej gościła dzieci z Przedszkola „Bajkowa Kraina”. 5-latki z grupy „Delfinki” przyszły do biblioteki, aby założyć kartę biblioteczną.
Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Po założeniu karty bibliotecznej przedszkolaki zostały zapoznane ze zbiorami biblioteki, ich rozmieszczeniem, a zwłaszcza z literaturą dla dzieci.
Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały i wypożyczyły do przeczytania w przedszkolu.
Dzieci przystąpiły także do ogólnopolskiej akcji Mała Książka – Wielki Człowiek. Otrzymały Kartę Małego Czytelnika oraz książkę „Pierwsze czytanki dla…”, która jest częścią Wyprawki Czytelniczej na dobry start.
Dziękujemy za wizytę - drzwi Biblioteki są zawsze dla Was otwarte!