New items
Umorzenie. Cz. 9
Morderczyni
Gra na cztery
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
Czerwony pająk
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Cudaczek Wyśmiewaczek

Kolejne spotkanie z cyklu „Czwartkowe bajanie na dywanie” wyjątkowo odbyło się w środę.
Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania kilku rozdziałów książki Julii Duszyńskiej „Cudaczek Wyśmiewaczek”.Historia Panny Obrażalskiej, która obrażała się o wszystko i na wszystkich, rozbawiła, a jednocześnie zaintrygowała dzieci.
Dzieci chętnie rozmawiały na temat czytanego tekstu, zamieniły się również w ilustratorów i pobudzając wyobraźnię przedstawiły na kartkach papieru postać Cudaczka.
Dopełnieniem zajęć była zabawa ruchowa w parach - „Lustro”- Dzieci naśladowały zachowanie swojego kolegi i wykonywały takie same ruchy, miny tak jak on.

Dzień Dziecka

W niedzielę 2 czerwca na placu przed Szkołą Podstawową w Tęgoborzy odbyła się wspaniała impreza z okazji Dnia Dziecka, na której obecna była również nasza Biblioteka.
Prawdziwie letnia pogoda, radość, śmiech, muzyka, szalone dmuchane zjeżdżalnie, wspólne zabawy, konkursy, promocje, i przede wszystkim wesołe, nierzadko fantazyjnie pomalowane twarze dzieci. To wszystko towarzyszyło w niedzielne popołudnie dzieciom z Gminy Łososina Dolna.
Wspólnie z dziećmi świętowała także Biblioteka Publiczna. Przedstawiono inscenizację pt. „Zamieszanie w Krainie Bajek”, którą przygotował Klub Seniora „Aktywni Plus” wraz z czytelnikami biblioteki.
Wszystkim dzieciom raz jeszcze życzymy dużo szczęścia, radości i uśmiechu od ucha do ucha przez cały okrągły rok!